Hennessey Venom F5 Dünya’nın En Hızlı Arabası olmaya Aday!

0

Otomotiv dünyasının altın yılları olarak adını yazdıran Ferrari’nin F80 modeli görenleri şaşırtmayı başardı. Saatte 500 kilometreye ulaşabilen aracın hızı dilden dile dolaşmakta. Bugatti’nin resmi olarak dünyanın en hızlı aracı seçilen Veyron modelini bile geride bırakmayı başaran Ferrari F80 1500 beygir gücüne sahip olması ile de adından sıkça bahsettirdi. Dünyanın en güçlü ve en hızlı arabası olarak Bugatti Chiron modeli oldukça beğeni kazandı.  Hennessey Venom aynı zamanda tasarımı ve sarı rengi ile de oldukça fazla dikkat çekmektedir. Amerika merkezli olan araç çıktığı günden beri adından oldukça bahsettirmiştir. Dünyanın en hızlı araba modeli olarak adından bahsettiren Hennessey Venom, hız severlerin ilgi odağı olmuş durumda.

Hız Severlere Müjde

Üç haftalık tanıtımı ile dünya çapında ilgi odağı olan araç 7.4 litrelik motoru ve 1.600 beygir gücü ile göz dolduruyor. Saatte 482 kilometrelik bir hıza ulaşabilmesi ile de herkesi şaşırttı.  Bu yeni araç 30 saniyenin altında 400 kilometrelik bir hıza ulaşabilmesi ile çok fazla konuşuldu. Özellikle hız tutkunlarının ilgi odağı olan araç şimdiden dünya hız rekorunu kırdı. Konsept olarak da arabanın iç ve dış tasarımı göze hitap ediyor. Özellikle sarı rengi ile iç döşemelikleri de oldukça dikkat çekici bir şekilde tasarlanmıştır. Dünyanın en hızlı aracı sadece hızı ile de değil tasarımı ile de kendinden oldukça söz ettiriyor. Bu araç 1,6 milyon dolar gibi bir miktar ile satışa sunulacak. Hennessey Venom, F’5 ‘in dünya rekorunu kıracak iddialarına cevap olarak aracın ne zaman hız sürüşüne çıkacağı da konuşulmakta.

Dünyanın En Hızlı Aracı

Venom dünyanın en hızlı arabası olarak şimdiden dilden dile dolaşmakta. Aracın sadece 2 saniyede 100 kilometreye ulaşabilmesi herkesi şaşırttı. Aracın aynı zamanda üstü açık oluşu da tasarım olarak göz dolduruyor. Her açıdan dünyanın en hızlı ve en iyi arabası olarak anılan araç fiyat olarak da şaşırttı. Dünyanın en hızlı aracı olma özelliğine sahip Venom fiyat olarak da aracın hakkını veriyor.

Share.

About Author

Leave A Reply