Erkekler İçin Ofiste Şık Olmanın Sırları

0

Günümüzde işyerleri giderek resmiyetten ve remi giyimden uzaklaşıyor. Fakat bu ofiste şık olunamayacağı anlamına gelmez. Bu durumda business casual, yani rahat şık bir giyim tarzı devreye giriyor. Tamamen resmi değil, ama asla çok rahat değil, rafine ve rahat bir ofis kıyafeti fikri, bazı katı parametreler olmadan tehlikeli bir şekilde belirsizdir. Bu konuda başarısızlıklara tanık olmak mümkün: gömlekler, bol pantolonlar ve formsuz blazerler, ofis tarzında başarısızlık ve bilinçsizce kurumsal alandan uzaklaşma gözden kaçırılmayacak kadar belirgin olabilmektedir. Hala çok geç değil. Casual stili için ipuçları ve yatırım yapmaya değer anahtar parçalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmak ofiste şıklığı da beraberinde getirecektir.

Fit Olana Odaklanın

Erkekler için stil oluşturmakta altın kural, vücuda tam olarak uyan kıyafetler satın almak. Hiçbir şey bir kıyafeti  (ne kadar pahalı olursa olsun)  üzerinize oturmamış bir ceket, gömlek veya pantolon kadar bozamaz ve yok edemez. Bazı erkekler bedenlerine göre geniş kıyafetler giymeye eğilimli iken bazıları da vücuduna çok sıkı olan “skinny” konusunda ısrar eder. En doğrusu bedene tam olarak uyan kıyafetleri tercih etmektir.

Temel Parçalar

Bedene uygunluğu düzelttikten sonra, gardırobunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Karıştırılması ve eşleştirilmesi kolay parçalarla başlayın, böylece her gün farklı bir görünüm için kravatlar ile pantolon ve gömleklerle ceketlerinizin değiş tokuşunu yapabilirsiniz. Düz renklerle dolu sağlam bir dolap oluşturduktan sonra, doku, renk ve desenle daha yaratıcı olmaya başlayabilirsiniz. Şimdi, ofis için ihtiyaç duyacağınız parçalara bakmalısınız.

Ofis İçin Blazer Ceket Seçimi Önemlidir

Kış, yaz ve aradaki her sıcaklığı göz önünde bulundurarak seçim yapılacak üç ceket vardır. İlki, klasik bir donanma tarzı blazer. Hafif yünler içerir, lacivert ya da siyah renklerde vücudunuzu daha dar gösterecek kadar koyu renktedir, herhangi bir görünümü anında canlandırır. Soğuk sabahlar için gri renkli bir blazer uygundur. Kaşmir hırka, ipek kravat ve bir chambray gömlek gibi kıyafetinizdeki diğer iyi hissettiren kumaşlarla kombine edilebilir. Sıcaklık arttığında bej, saf pamuk ya da keten karışımlı blazer ofiste serin kalmanıza yardımcı olur.

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply