Türkiye’de En Çok Okunan Erkek Dergileri

0

Günümüzde erkeklerinde kadınlar gibi kişisel bakımına önem vermekte, giyimine dikkat etmekte, saçı ve sakalına dikkat etmektedir. Bunun gibi daha pek çok konuda erkeklerde artık dikkatli davranmaktadırlar. Pek çok erkek dergisi de bu konuda erkelere yardımcı olmaktadır. Erkek sokak modası, erkek kış modası, erkek saç şekilleri ve renkleri, sakal modelleri gibi pek çok konuyu içinde barındıran bu dergilerin çeşitleri de çok fazladır. Türkiye’de en çok okunan erkek dergileri arasında yer alan GQ Türkiye dergisidir. Dünya çapında çok fazla okura hitap etmekte olan erkek dergisi GQ için dünyanın ilk erkek dergisi de diyebiliriz. Uzun süredir erkekler için yayım yapan bu dergi daha çok erkeklerin yaşam tarzlarını yönlendirmektedir.

Erkek Dergilerinden En Çok Hangisi Tercih Edilmektedir?

Diğer bir erkek dergisi ise Esquıre’dır. Bu erkek dergisinde okuyucunun ilgisini çekebilecek tarzda röportajlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra erkek modası, erkek bakım ürünleri, teknolojik gelişmeler ve otomobiller gibi konularda da okuyucularını bilgilendirmektedir. Dünya çapında 11 ülkede yayınlanan bu dergi Amerika çıkışlı bir dergidir. Türkiye’de en çok okunan erkek dergileri arasında en eskisidir. Bir diğer erkek okuyucuların tercih ettiği erkek dergisi ise Men Healt dergisidir. Bu dergi 45 ülkede yayınlanmakta olup tüm dünya çapında en çok satan erkek dergisidir. Türkiye’de en çok okunan erkek dergileri arasında da ilk sırada yer almaktadır. Bu dergi aktif ve başarılı erkeklerin duygusal olarak da fiziksel olarak da erkeklerin hayatını kontrol etmeye dayalı bir dergidir.

Erkekler İçin Yayınlanan Dergiler

Erkekler için yayınlanan bu tarz dergiler içerik olarak erkek hayatlarını yönlendirmeye yönelik şeyler barındırmaktadır. Erkek bakımının nasıl olduğu hakkında bilgiler vermekte olup bunlar genellikle, saç bakımı, sakal bakımı şeklindedir. Aynı zamanda pek çok başarılı erkek ile röportajlarda bulunduran bu dergiler erkeklerin günlük hayatlarında da başarılı ve aktif olabilmeleri için yayın yapmaktadırlar. Türkiye’de en çok okunan erkek dergileri genellikle GQ, Esquıre ve  Man Healt dergileri olup içerik olarak da birbirlerine çok benzemektedirler.

Share.

About Author

Leave A Reply