Kas Geliştirmek İçin Bu Besinlerden Uzak Durun!

0

Güçlü kaslara sahip olmak her erkeğin isteği olup, kas yapmak için gerekli olan şeyleri yerine getirmektedir. Bu konuda spor salonları sizlere destek olmuş olup, kas yapmanız için gerekli olan beslenme ve hareketleri yaptırmaktadır. Fakat beslenme kasta büyük önem taşımakta olup, beslenirken dikkat etmeniz gereken yiyeceklerde tüketmeniz gerekenleri sizlere sunulsa da asla tüketmemeniz gerekenler de kas yapmanızı engellemektedir. Bunun için kas yapmak isteyen kişiler tüketmemesi gereken besinleri de dikkate alarak bunları asla yememeli ve içmelidir. Bizler sizlerin kas yapmanızı yardımcı olmak amacı ile kas yaparken tüketmemeniz gereken besinleri sizler için araştırdık. Buna göre ise aşağıda sizlere maddeler halinde sunacağız.

Kas Yapmanızı Engelleyen Besinler

  • Sporcu İçecekleri

Genellikle zayıflamak ve kas yapmak için insanlar sporcu içecekleri kullanmaktadır. Bu içeceklerin bazıları vitamin barındırmakta olduğu söylenerek kas yapmanıza yardımcı besinlerin olduğu dile getirilmektedir. Fakat bu sporcu içeceklerin isimleri sizleri yanıltmasın. Çünkü sporcu içeceklerinin enerji veren maddeler bulunmakta olup, bu enerji veren maddelerin ise besin değerleri oldukça düşüktür. Bunun için sizlere herhangi bir şekilde kas yapmanıza yarar sağlamaz. Hatta aksine zarar vermektedir. Saatlerde antrenman yapmış olan bir kişi az miktarda tüketmesi tavsiye edilmektedir.

  • Alkol

Alkol her yerde zarar veren bir içecek olup, kas yapmanızı da engellemektedir. Çünkü hangi alkollü içecek olursa olsun vücudun protein üretmesini engellemektedir. Bu da tabi ki sizlerin kas yapmanıza engel olmasını sağlamaktadır. Aynı zaman da alkol vücudun spordan sonra kas toplamasını da engelleyen etkili faktördür.

  • Diyet Kola

Birçok kişi kilo almamak adına normal kola yerine diyet kola tercih etmektedir. Fakat diyet kolanın kalorisi sıfır olsa bile içerisinde yapay tatlandırıcı bulunması nedeni ile normal şekerden daha fazla şeker bulunmasını sağlamaktadır. Kola zaten başlı başına zararlı olsa da diyet kolaların daha çok zararlı olduğunu belirtmeliyiz. Diyet kola içerisinde bulundurduğu tatlandırıcı ile kas yapmanızı engelleyen etkili bir faktördür.

  • Çikolata Barı

Çikolata barları spor yapan kişilerin doyurucu ve sevilen lezzetlerinden olduğu düşünülmekte olsa da aslında çikolata barları kas yapmanıza engel olan bir yiyecektir. Çikolata barları kalori deposu olup, bunu tükettiğinizde içerisinde fazla kalori olmasından kaynaklı olarak hızla yağa dönüşmesini sağlamaktadır.

Share.

About Author

Leave A Reply