Zayıflamak İsteyen Erkekler İçin Diyet Listesi

0

Her ne kadar diyet diyettir olarak bilinse de kadınlar ile erkekler arasında fark nedir diyenlere kısaca özetleyelim. Kilo almak ya da vermek tamamen metabolizmanın hızlı çalışması ya da yavaş çalışmasıyla alakalıdır. Erkeklerin metabolizması ise kadınlara göre daha hızlı çalıştığı için zayıflamak isteyen erkekler için diyet listesi farklılık gösterebiliyor.

Erkekler Daha Kolay Kilo Verebiliyor

Erkeklerin metabolizma hızlarının kadınlara göre daha hareketli olduğuna değinmiştik. Ayrıca erkeklerde kas kütlesi daha fazla olduğu için hem metabolizma hem de kas erkeklerin daha hızlı zayıflamasını sağlıyor.

En İdeal Zayıflama Listesi

Belirttiğimiz diyet programını spor ve egzersizler ile beslemeniz gerekmektedir. Ayrıca mutlaka günde 5 litre su tüketilmesi gerekir. Erkek nasıl zayıflar isimli başlığımızda bakalım hangi program bizi bekliyor.

Sabah; Bir porsiyon yağsız salata, 1 kibrit kutusu kadar light ya da yağsız beyaz peynir, 1 dilim kepekli ekmek, 1 adet haşlanmış yumurta eğer yanında sıcak bir şeyler içme ihtiyacı duyuyorsanız şekersiz açık çay tüketebilirsiniz.

Öğle; Tavuk, balık ya da kırmızı et ortalama 3 köfte kadar yani 100 gram şeklinde tüketiniz. 1 kase yoğurt light tercihiniz olabilir.

Akşam; Sebze yemeği bir tabak olmak şartıyla, az çorba, yağsız şekilde yapılmış salata, light ya da kepekli ekmek.

Ara Öğünler;

Eğer ara öğünlerde açlık hissi çekiyorsanız azımsanacak şekilde galeta, mevsiminde çıkmış meyve, light yoğurt tüketebilirsiniz.

Verile bu liste ortalama 9-10 kilo verdiren bir diyettir. Ancak ilk paragrafımızda da belirttiğimiz gibi spor, egzersiz ve bol su tüketerek uygulamanız gerekiyor. Çay ve kahve türü gıdalar tüketme ihtiyacınız olur ise mutlaka şekersiz şekilde içiniz.

Verilen programda kadınlara verilen diyet listelerine göre fazla olduğunu sizde göreceksiniz. Ancak erkekler için ideal bir program olduğunu söyleyebiliriz. Erkek olarak göbeklerinizden şikayetçiyseniz, kollarınız kilodan dolayı çok kalınlaştıysa mutlaka bu egzersizi deneyebilirsiniz.

Yukarıda vermiş olduğum erkekler için zayıflama diyet listesi programı araştırmalarımız neticesinde ortaya çıkarılmıştır. Ancak en iyi kilo kontrolü için diyetisyen desteği ile yapılması gerekir. Doktor kontrolünde spor ve egzersizler eşliğinde diyet listesini araştırmalarımıza göre sunuyoruz.

Share.

About Author

Leave A Reply