Erkeklerde Göbekten Kurtulma Yöntemleri

0

Günümüzün en büyük problemleri arasında yer alan kilo problemleri erkeklerde göbek olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkekler anatomik vücut yapılarından dolayı kiloyu genellikle göbeklerine alırlar ve bu hiç hoş olmayan görüntüler ortaya çıkartır. Göbek eritmek diğer vücut bölgelerine göre daha kolaydır. Çünkü göbek eritme hareketleri direk olarak göbeğinize yapılabilir. Mekik, şınav, koşu, eliptik gibi hareketler direk göbeğe çalışan hareketlerdir. Erkeklerde göbekten kurtulma yöntemleri konusunda en önemli nokta, erkeğin düzenli beslenmesidir. Düzenli beslenmeyen ve çok alkol tüketen her erkeğin mutlaka bir göbeği vardır. Göbeklerinizde kurtulmak için evinizde kolaylıkla egzersizler yapabilir ve beslenme düzeninizi sağlayarak daha sağlıklı günlere adım atabilirsiniz.

Göbek Eritme Hareketleri

En etkili ve en hızlı göbek eritme hareketleri;

  • Bacak kaldırma hareketi, bu hareket ile karın kaslarınızın alt kısmını harekete geçirebilirsiniz. Alt karın ulaşılması zor olan bölgelerden biridir. Bu egzersiz hareketini günde 20şerden 3 set yapmanız yeterli olacaktır ve tabi ki diğer egzersiz hareketleriyle desteklemeniz gereklidir.
  • Cable Reserve Crunch dediğimiz kıvrık dizle kaçla kaldırma hareketini yaparak, alt ve üst karın kaslarınızı çalıştırabilirsiniz. Çalışmaya başlayan kaslar, vücutta ki fazla yağı yakarak vücudundan atacaktır. Yere sırtüstü yatarak dizlerinizi kıvrık pozisyona getiriniz ve dizlerinizi kendinize doğru çekmeye başlayınız. 10dan sonra karnınızda yanmalar hissedebilirsiniz oldukça etkili olan bu hareketimiz hem kadınlar hem de erkekler içinde uygundur.
  • Mekik ( çapraz ) criss cross olarak da bildiğimiz mekik çeşidinin bir türüdür. Tamamen karın kaslarına yönelik olan bu hareketimiz ile de göbeğiniz en fazla 2 ay sonra göbeğiniz yok olacaktır hatta kas çalışmalarına bile başlayabilirsiniz.
  • Yan plak ( Side plank ) bu hareketimizin de gözü karın yağlarında. Karın kaslarını harekete geçirerek çok kısa süreler içerisinde göbek ve çevrenizde ki yağ tabakasını eriterek yok etmeye çalışacaktır. Bu hareketimizi de günlük olarak 15 defadan 3 set totalde 45 kez yapmanız gereklidir. Aynı şekilde bu göbek eritme hareketimizi diğer egzersizlerle destekleyerek yapmanızı tavsiye ederiz.
Share.

About Author

Leave A Reply